Grafik Tasarım

Grafik Tasarım

Müşterilerimizin ürünlerinin üretimi gerçekleşmeden önce, ekibimiz tarafından ürünlerin ambalajları, etiketleri, prospektüsleri vb. üretimde kullanılacak tüm materyaller müşterilerimiz tarafından sağlanacaksa resmi makamlara uygunluğu ve kontrol edilir ve uygun değilse gerekli düzeltmeler yapılır.Ya da üretime başlamadan önce tasarım ve diğer tüm konularda gerekli destekler grafik tasarım ekibimiz tarafından sağlanmaktadır.

Grafik tasarımı bir ürünün ortaya çıkması esnasında en önemli faktörlerden bir tanesidir. Bunun sebebi ise ürünlerin karar verme aşamasından ürünün pazara çıkması aşamasına kadar bir çok aşamanın içerisinde en uzun süren süreçlerden biri olmasıdır. Bu bilinçle ürünlerin zamanında üretilebilmesi için şirketimiz kendi bünyesinde müşterilerine Grafik tasarım ekibi ile yardımcı olmaktadır.

Grafik Tasarım Nedir? Grafik tasarım nereden doğdu? Bir grafik tasarım elemanı ne iş yapar? Grafik tasarımcının nitelikleri nelerdir? Gelin bunları hep birlikte keşfedelim:

Grafik tasarım; bir iletiyi görsel ya da yazı yoluyla, belirlenen hedef kitleye ulaştırmak amacıyla yapılan görülebilir herhangi bir düzlemde, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak yapılan logo, afiş, billboard, kitap, dergi, animasyon, film tasarımı, ambalaj gibi yaratıcılık gerektiren tasarımları oluşturan eğitin dalına grafik tasarım denir.  Grafik tasarımın kendi içerisinde hizalama, denge (asimetrik veya simetrik), karşıtlık, vurgulama, hareket, oran, yakınlık, tekrarlama ve birlik gibi belli başlı sanatsal ölçütleri bulunmaktadır. Bir grafik tasarım oluşturulurken bu grafik tasarım ögelerine dikkat edilerek oluşturulmalıdır.

Grafik Tasarımın Alanları Nelerdir?

Aslında bakarsanız gözlerimizi kapayıp açtığımız her an bir grafik tasarım ürününü görebilmekteyiz. Yolda yürürken billboardlarda, televizyonda, marketten alınan herhangi bir üründe, kitap, dergi, gazetelerde, elimize verilen broşürlerde, film-marka-dizi afişlerinde, ambalaj ve albüm kapaklarında, severek aldığımız t-shirt veya ev aksesuarlarında.. Yani görüp görebileceğimiz her şey grafik tasarımın alanının içerisine girmektedir.

Grafik Tasarımın Mesleğinin Nitelikleri Nelerdir?

Grafik tasarım oluştururken grafikerin dikkat etmesi gereken bazı nitelikler bulunmaktadır: Grafiker, yer, zaman ve biçim ilişkisini görebilen, görsel zekası yüksek, hayal gücü zengin, renkler arasındaki kontrastlara hakim, vektörler ile ifade edebilen, sanatsal alanlarla ilgili, yenilikçi kimseler olmaları gerekmektedir.

Bunun yanı sıra ;

Tasarım ihtiyaçlarını belirlemek üzere müşterinin brieflerine göre tasarımına yön veren,bilgisayar destekli tasarım programlarını kullanarak hakim ve özgün orijinal tasarımlar ortaya koyan,müşterinin briefleri doğrultusunda gerçekleştirilen çalışmaların tasarım, baskı ve üretim süreçlerini kontrol eden,estetik kaygısına dayalı tasarımlar oluşturan,mesleki gelişimini göz ardı etmeyen nitelikteki kimselerdir.

Grafik Tasarım Programları Nelerdir?

Tasarım oluşturulurken kullanılan belli başlı bazı programlar bulunmaktadır. Bunların en başında

-Adobe Photoshop (PS-pixel tabanlı tasarım programı),

-Adobe Illustrator (Aİ-vektörel tabanlı tasarım programı)

-Corel Draw (vektörel tabanlı tasarım programı) gelmektedir.

Bunun yanı sıra,

-Adobe Indesign,

-3DS Max(3 boyutlu çalışmalarda),

-Adobe Flash(kodlama dili), ActionScript(kodlama dili),

Free Hand (masaüstü çizim programı),

-Adobe Dream weaver (web geliştirme programı) grafik tasarımda kullanılan önde gelen programlardandır.

En İyi Teklifi Almanıza Yardımcı Olmak İçin Buradayız!
Bizi Arayın
+90 212 945 93 55
Bize Yazın
Adres
Yeşilköy Mah. Atatürk Cad. No:12 B2 Blok K:7 No:256 EGS Business Park, İstanbul, Turkiye 34149